صفحه اصلی » اخبار
صفحه اصلی » اخبار » عمومی
بازدید:47
0.0 (0)
برگزاری وبینار دبیران هیئت‌های عالی نظارت استانی انتخابات شوراها
[1399/12/26]

کاظمی: اعتماد مردم به ناظران انتخابات زمینه ساز حضور حداکثری است  

وبینار دبیران هیئت‌های عالی نظارت استانی ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا با  حضور «سیدحمیدرضا کاظمی» رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای کشور، «حسین بحیرایی» دبیر اجرایی  و نیز معاونان هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور برگزار شد.

وبینار دبیران هیئت‌های عالی نظارت استانی ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا با  حضور «سیدحمیدرضا کاظمی» رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای کشور، «حسین بحیرایی» دبیر اجرایی  و نیز معاونان هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها، سید حمیدرضا کاظمی در این وبینار با تاکید بر اینکه نظارت بر انتخابات شوراها رسالت سنگین و بزرگی است که مردم با اعتماد خود به هیئت‌های عالی نظارت واگذار کرده‌اند و این رسالت باید به بهترین وجه ممکن ایفا شود، گفت:«باید سعی کنیم این امانت بزرگ را هم از وجه صیانت از حق عامه مردم و حاکمیت و هم از وجه حق افرادی که برای خدمتگزاری به مردم داوطلب شده‌اند، پاسداری کنیم».

رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها با تاکید بر اینکه تایید صلاحیت داوطلبان باید در چارچوب قانون انجام شود، به دبیران هیئت‌های عالی نظارت در استانها توصیه کرد:«باید دقت کنیم  تا از حق مردم کوتاه نیاییم. زیرا حق مردم این است که افرادی صالح، درستکارو پاک دست و افرادی که دل در گرو خدمت‌گزاری به مردم دارند به شوراهای شهر و روستا وارد شوند و ما باید از این حق الناس پاسداری کنیم».

کاظمی در ادامه خطاب به هیئت‌های عالی نظارت استانی درباره رعایت حقوق داوطلبان در مرحله احراز صلاحیت ها تاکید کرد و گفت: « انتظار است که در این مورد با دقت و وسواس عمل شود تا خدای ناکرده حق اشخاصی که برای خدمت‌گزاری به مردم داوطب شده اند، تضییع نشود و اگر این افراد اعتراضی به نتیجه احراز صلاحیت شان داشتند با دقت رسیدگی شود».

وی با یاداوری تاکیدات مقام معظم رهبری نسبت به فراهم شدن زمینه حضور حداکثری مردم در انتخابات، اظهار داشت: « اگر هیئت‌های نظارت در راستای انجام وظیفه خود بتواند اعتماد عمومی مردم چه کاندیداها و چه رای‌دهندگان را جلب کنند و مردم بدانند  که این  نهاد بدرستی بر ابتدا تا انتهای انتخابات نظارت دارد و از رای مردم امانت داری می‌کند  قطعا اعتماد خواهند کرد و حضور پررنگ‌تری خواهند داشت».

رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها در پایان با بیان اینکه ان شاء الله با حضور حداکثری مردم برگ زرین دیگری بر افتخارات ملت ایران افزوده خواهد شد، یاداور شد:«عملکرد هیئت‌های عالی نظارت استانها مستمرا ارزیابی می‌شود و استانهای برتر در این حوزه در پایان کار معرفی خواهند شد».

یادداشت ها
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی:
متن یادداشت :
کد امنیتی :
Parameter:480853!model&227 -LayoutId:227 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار