صفحه اصلی » شورا در رسانه ها
صفحه اصلی » شورا در رسانه ها » شورا در رسانه ها
بازدید:7
0.0 (0)
دبیر هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان زنجان:
[1400/03/16]

هیچ تخلفی از سوی نامزدها تا به امروز گزارش نشده است  

دبیر هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان زنجان گفت: تا به امروز هیچ تخلفی در فضای حقیقی و مجازی از سوی نامزدها گزارش نشده است.

به گزارش روابط عمومی هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان زنجان؛ محمدرضا محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه بعد از اتمام احراز صلاحیت نامزدهای شوراهای اسلامی استان، تعداد ۱۰۱ نفر رد صلاحیت شدند، افزود: از این تعداد ۸۵ نفر نسبت به رد صلاحیت‌ها اعتراض کرده بودند که اعتراض این تعداد از کاندیداها در حال رسیدگی در هیئت نظارت مرکزی بوده و نتایج این بررسی‌ها هنوز اعلام نشده است.

وی با بیان اینکه این هیئت یک وظیفه نظارتی عام نسبت به کل جریان انتخابات دارد که از جمله این وظایف در روز رأی‌گیری است، تصریح کرد: طبق آیین‌نامه اجرایی شورای اسلامی شهر و روستا، در هر شعبه‌ای که صندوق شورای اسلامی شهر و روستا مستقر است، یک ناظر از سوی هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان حضور دارد.

دبیر هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان زنجان ادامه داد: این تعداد ناظر می‌تواند افزایش یابد اما با توجه به شرایط کرونایی، ترجیح داده شده است با همان یک ناظر در شعبات حضور داشته باشیم، هر چند برای شعب شلوغ و پرتراکم شهری حداکثر دو نفر تعیین شده اما برای سایر شعبات شهری و همه شعبات روستایی یک نفر ناظر در نظر گرفته شده است.

محمدی با بیان اینکه همه این ناظرها یک سرناظر دارند که این سرناظر نیز هر ۱۰ شعبه را در طول روز به صورت گردشی پیگیری کرده و بر عملکرد این صندوق‌ها نظارت خواهند داشت، اظهار کرد: همچنین رابط شهرستان‌ها در روز انتخابات تعیین شده که برای هر شهرستان یک رابط شهرستان تعیین شده است که همه این افراد زیر نظر هیئت نظارت شهرستان‌ها فعالیت خواهند کرد.

وی با یادآوری اینکه هشت روز مانده به روز رأی‌گیری و انتخابات، تبلیغات نامزدهای تایید صلاحیت شده آغاز شده و یک روز مانده به روز رأی‌گیری نیز روز سکوت انتخاباتی خواهد بود، بیان کرد: در این هفت روز، کاندیداها فرصت دارند تا با نصب پوستر و تشکیل ستاد انتخاباتی نسبت به معرفی خود و اعلام برنامه‌های‌شان اقدام کنند.

دبیر هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان زنجان با تاکید بر اینکه تخلفات انتخاباتی به روشنی در قانون بیان شده است، عنوان کرد: مخدوش کردن تصاویر و پوستر سایر کاندیداها، توهین به دیگران، استفاده از ظرفیت دستگاه‌های دولتی برای تبلیغ و …، از جمله این تخلفات به شمار می‌رود که هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان زنجان در این خصوص ورود جدی داشته و به هیئت اجرایی تذکر خواهد داد که هیئت اجرایی نیز نسبت به برخورد با کاندیدای متخلف اقدام خواهد کرد.

محمدی با بیان اینکه تا به امروز در فضای حقیقی هیچ‌گونه تخلفی از سوی کاندیداها گزارش نشده است، خاطرنشان کرد: در خصوص فضای مجازی نیز هیچ‌گونه صراحت قانونی وجود ندارد اما با این وجود مصداق بارز تخلف نیز در این خصوص مشاهده و گزارش نشده است.

وی با اشاره به اینکه بیشترین داوطلبان رد صلاحت شده از سوی هیئت اجرایی با توجه به بیشترین ثبت‌نام‌های انجام شده مربوط به شهر زنجان بوده است، گفت: نتایج بررسی صلاحیت‌ها به ستاد انتخابات استان اعلام و سپس به صورت سیستمی به فرمانداران ارسال می‌شود که پس از ابلاغ نتیجه، رد صلاحیت‌شدگان بار دیگر به مدت چهار روز فرصت دارند تا به رأی هیئت نظارت مرکزی انتخابات اعتراض کنند.

برچسب
یادداشت ها
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی:
متن یادداشت :
کد امنیتی :
Parameter:490929!model&227 -LayoutId:227 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار