صفحه اصلی » اخبار
صفحه اصلی » اخبار » اخبار استان ها
بازدید:25
0.0 (0)
[1400/02/05]

همکاری بانوان در اجرا و نظارت بر انتخابات شوراها  

رئیس کمیته بانوان هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای استان تهران گفت: بین 4200 تا 4500 نفر در امر اجرا و نظارت به برگزاری انتخابات شوراها در استان تهران کمک می‌کنند.
 

زهرا شادآلویی رئیس کمیته بانوان هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس اظهار داشت: کمیته عالی هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها برای اولین بار است که در انتخابات به صورت مستقل فعالیت خود را آغاز کرده‌اند و در حقیقت بانوان فعال در این بخش یک مرجع رسیدگی‌ کننده برای رسیدگی به امورات‌شان است و بنا داریم با کار تشکیلاتی ضمن تأمین بانوان ناظر در انتخابات شوراها به درخواست‌های آنها پاسخ دهد.

وی افزود: با توجه به مشکلاتی که در طی سال‌های گذشته برای بانوان فعال در حوزه انتخابات وجود داشت مقرر شده است که کمیته بانوان هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای استان تهران مستقل عمل کند.

رئیس کمیته بانوان هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای استان تهران خاطرنشان کرد: آسیب‌شناسی مناسبی از حوزه‌های فعالیت بانوان در سال‌های گذشته استحصال شده است و مقرر شده این آسیب‌ها خیلی سریع برطرف شود؛ کمیته آموزش انتخابات شوراهای استان تهران هم در زمینه آموزش بانوان اقدامات مناسبی را انجام داده است.

شادآلویی گفت: به هیچ‌وجه هیچکس نمی‌تواند حضور بانوان را در انتخابات شوراها به ویژه در موضوع نظارت در انتخابات نادیده بگیرد چرا که بانوان کمک شایانی را به امر برگزاری انتخابات انجام می‌دهند ولی بستر برای حضور آنها فراهم نیست. این در حالی است که هرگاه با بانوان برای کمک گرفتن از آنها به منظور نظارت بر انتخابات صحبت می‌کنیم از گلایه‌های آنها می‌شنویم که در طی سال‌های گذشته یا حق‌الزحمه آنها را تسویه حساب نکرده‌اند یا اینکه رقم این حق‌الزحمه پایین است.

وی افزود: با برنامه‌ریزی صورت گرفته از سوی کمیته بانوان مقرر است بخشی از اقدامات لازم از سوی کمیته آموزش انجام شده و کمیته اجرایی هم آن را عملیاتی کند و تمام تلاش‌مان در این راستا است که بعد از پایان برگزاری انتخابات شوراها گلایه‌ای وجود نداشته باشد.

رئیس کمیته بانوان هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای استان تهران ادامه داد: براساس آمارهای استحصال شده مشخص شده که بین 4200 تا 4500 نفر از اعضای هیأت اجرایی و ناظرین به برگزاری انتخابات شوراها در استان تهران کمک می‌کنند. 

شادآلویی تصریح کرد: تاکنون دو دوره آموزشی برای ناظرین بر انتخابات شوراها در استان تهران برگزار شده است که تعدادی از آنان را بانوان تشکیل می‌دهد. این در حالی است که این دوره‌های آموزشی به صورت مجازی برگزار شده است  قرار است دوره آموزشی سوم به صورت حضوری باشد.

وی خاطرنشان کرد:‌ تمام تلاش هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراها در استان تهران از مجموعه اقدامات اجرایی و نظارتی آن است که بتوانیم ضمن کادرسازی، نیروهای فعالی را برای انتخابات سال‌های آینده داشته باشیم که می‌توانند این افراد ضمن کمک به برگزاری انتخابات شوراها در صورت نیاز به عنوان ناظرین شورای نگهبان هم کمک کنند و به هیچ‌وجه نگا‌ه‌ها و هزینه‌کردها و برنامه‌ریزی‌های لازم را متمرکز انتخابات خردادماه نکرده‌ایم و بنا داریم که نظام مقدس جمهوری اسلامی حداکثر استفاده را از بودجه‌ایی که برای این مسیر هزینه می‌شود را داشته باشد. 

برچسب
یادداشت ها
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی:
متن یادداشت :
کد امنیتی :
Parameter:484261!model&227 -LayoutId:227 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار