صفحه اصلی » اخبار
صفحه اصلی » اخبار » اخبار استان ها
بازدید:10
0.0 (0)
دبیر هئیت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان زنجان:
[1400/03/22]

شبکه نظارت استان زنجان عملکرد خوبی داشته و آموزش های لازم داده شده است  

دبیر هئیت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان زنجان گفت: عملکرد هیئت نظارت استان بسیار خوب و قابل دفاع بوده است، به طوری که نمی توان موردی یافت که فرد دارای صلاحیت رد شده یا فرد فاقد صلاحیت تایید شده باشد.

به گزارش روابط عمومی هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان زنجان؛ محمدرضا محمدی امروز در جلسه مشترک روسای هیئت نظارت و رابطین و سربازرسین شهرستان‌های استان زنجان، اظهار داشت: مسیر برای برگزاری انتخابات از اسفند ماه سال گذشته آغاز شد و مشکل خاصی در این زمینه وجود نداشت.

دبیر هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه فرآیند تایید صلاحیت‌ها به صورت قانونی طی شده است، تصریح کرد: موردی نیست که شخصی ادعا کند، فرد دارای صلاحیت رد شده یا فرد فاقد صلاحیت تایید شده است.

این مسئول با بیان اینکه حاضرم از عملکرد هئیت نظارت در انتخابات در استان دفاع کنم، افزود: هیچ صورتجلسه‌ای وجود ندارد که اتفاق آراء در آن وجود نداشته باشد.

دبیر هئیت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان زنجان ادامه داد: روز رسیدگی به پرونده‌های استان زنجان اجازه حضور در جلسه را نداشتم اما تهران با دید وسیعی نسبت به انتخاب افراد اقدام می‌کرد.

وی با بیان اینکه رسیدگی در بخش، شهرستان، استان و هئیت مرکزی طبق قانون انجام می‌شود و شبهه‌ای در این زمینه وجود ندارد، افزود: بهترین اقدام ممکن در تایید صلاحیت کاندیداهای شهرستان‌ها انجام شد.

محمدی با اشاره به اینکه ۴۴ مورد از شهرستان‌ها رد صلاحیت شده بودند که با استعلام‌های سفید ۱۱ نفر از این ۴۴ نفر تایید صلاحیت شدند، گفت: تا یکروز مانده به انتخابات امکان تایید افراد وجود دارد و نباید دلسرد و ناراحت بود.

این مسئول تصریح کرد: در انتخابات روستاها نیز قانون مدنظر بود اگر چه سختگیری در این زمینه گسترده  نبود و بخش‌ها در این زمینه خوب کار کردند.

محمدی تصریح کرد: با هر کم و کیف پرونده رسیدگی به روستاها بسته شد و از امروز وارد لیله‌القدر نظام اسلامی و برگزاری انتخابات می‌شویم.

وی با بیان اینکه حضور مردم در انتخابات بر مشروعیت و مقبولیت نظام اسلامی می‌افزاید و ضروری است همگان نسبت به دعوت مردم در پای صندوق‌های رای اقدام کنند، گفت: شبکه نظارتی استان نیز در این باره فعالیت لازم را انجام خواهد داد.

این مسئول خاطرنشان کرد: شبکه نظارت استان زنجان عملکرد خوبی داشته و تشکیل این شبکه در مورد برگزاری دوره‌های آموزشی به ویژه آموزش چهره به چهره موثر بود.

برچسب
یادداشت ها
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی:
متن یادداشت :
کد امنیتی :
Parameter:490947!model&227 -LayoutId:227 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار