صفحه اصلی » شورا در رسانه ها
صفحه اصلی » شورا در رسانه ها » شورا در رسانه ها
بازدید:34
0.0 (0)
[1400/03/01]

رصد کانال‌های مجازی کاندیداهای شورای شهر/ هر کاندید فقط می‌تواند یک ستاد داشته باشد  

رئیس هیأت نظارت بر انتخابات شهرستان زنجان با اشاره به اینکه همه کانال‌های مجازی فعال از سوی کاندیداها تحت کنترل است، گفت: تاکنون برخورد جدی با کاندیداها نداشتیم و با هیجانات انتخاباتی هم به صورت منطقی برخورد شد.

حسین محمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره به اینکه در شهرستان زنجان از ۳۳۰ ثبت‌نام کننده شهر زنجان، بخش مرکزی، ارمغانخانه و زنجانرود ۲۶۳ نفر تایید صلاحیت شدند، اظهار کرد: پس از این مرحله ۲۹ نفر از شهر زنجان و دو نفر از شهر ارمغاخانه که رد صلاحیت شده بودند به هیأت عالی نظارت در مرکز اعتراض کردند که جمع آنها ۳۱ نفر است.
وی با اشاره به اینکه مشکلات افراد رد صلاحیت شده به خود آنها اعلام شده است؛ تصریح کرد: در فرآیند برگزاری انتخابات بحث حفظ آبروی اشخاص را در نظر داریم و در کمال احترام به اعتراضات رسیدگی شده است.

محمدی گفت: در همین راستا با توجه به اینکه ممکن است برخی رفتارها و تخلفات انتخاباتی در این میان ممکن است برگزاری سالم انتخابات در آن حوزه را تحت‌الشعاع قرار دهد که در همین راستا کمیته رصد تخلفات تشکیل شده است.

رئیس هیأت نظارت بر انتخابات شهرستان زنجان با اشاره به اینکه کمیته تشکیل شده، تخلفات را در فضای مجازی و واقعی کنترل می‌کند، بیان کرد: کار این کمیته در شهرستان آغاز شده و رصد فعالیت کاندیداها با جدیت در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه کمیته رصد تخلفات شهرستان زنجان روال برخورد را از ارائه تذکر به کاندیداهای متخلف آغاز می‌کند، بیان کرد: پس از اینکه سه بار تذکر شفاهی به کاندیدا داده شد، تذکر به صورت کتبی ارسال می‌شود، هرچند که تاکنون تذکر جدی به کاندیداها درباره تخلفاتشان نداشتیم و سعی بر مماشات بوده است.

محمدی با اشاره به اینکه کمیته رصد تخلفات با اعلام و ارائه برنامه‌ها مشکلی ندارد، افزود: تخلف زمانی شکل می‌گیرد که شخص در اعلام برنامه‌ها خود را کاندیدا معرفی کند، در حالی که فعلا کد کاندیداتوری به افراد اعلام نشده است.

رئیس هیأت نظارت بر انتخابات شهرستان زنجان با اشاره به اینکه طبق بخشنامه شورای عالی نظارت بر شوراهای اسلامی کشور، هیأت‌های عالی نظارت تا روز انتخابات، اختیار حذف یک کاندیدا را به خاطر تخلفات دارند، افزود: هیأت عالی نظارت می‌تواند پس از جمع‌بندی تخلفات نسبت به رد صلاحیت یک کاندیدا اقدام کند.

رئیس هیأت نظارت بر انتخابات شهرستان زنجان افزود: هیأت عالی نظارت شامل دبیر هیأت و سه نماینده استان در مجلس شورای اسلامی است که در زنجان شامل آقایان حسن شجاعی، مهدی باقری و البرز حسینی است.

وی با اشاره به برخی از قوانین تعیین شده برای تبلیغات در فضای مجازی و فضای واقعی بیان کرد: از جمله این موارد رعایت اندازه چاپ عکس تبلیغاتی است که نباید بزرگتر از ۷۰ در ۱۰۰ باشد.

محمدی همچنین بر رعایت شئونات اسلامی از سوی کاندیداهای خواهر نیز تأکید کرد و افزود: جلسه‌ای با حضور این کاندیداها و محارمشان برگزار شده و نکات لازم یادآوری شد تا در تبلیغات خود شئونات اسلامی را مورد نظر داشته باشند.

رئیس هیأت نظارت بر انتخابات شهرستان زنجان با اشاره به اینکه همه کانال‌های مجازی فعال از سوی کاندیداها تحت کنترل است، بیان کرد: تاکنون برخورد جدی با کاندیداها نداشتیم و با هیجانات انتخاباتی هم به صورت منطقی برخورد شد.

وی با بیان اینکه در زمان تبلیغات انتخاباتی اجازه دایر کردن فقط یک ستاد به هر کاندیدا داده شده است، تصریح کرد: فعالیت این ستاد هم مشروط خواهد بود، یعنی چنانچه ستاد کرونا تشخیص دهد که وضعیت کرونایی مساعد نیست، باید ستاد بسته شود.

برچسب
یادداشت ها
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی:
متن یادداشت :
کد امنیتی :
Parameter:487819!model&227 -LayoutId:227 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار