صفحه اصلی » اخبار
صفحه اصلی » اخبار » اخبار استان ها
بازدید:8
0.0 (0)
دکتر باقر پورحسینی
[1400/02/14]

انصراف ۸۲ نفر ازداوطلبین انتخابات شوراهای اسلامی لرستان  

نصراف ۸۲ نفر ازداوطلبین انتخابات شوراهای اسلامی شهرهای لرستان 
دبیر هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی‌ لرستان از انصراف ۸۲ نفر از مجموع ۱۴۸۵ کاندیدای ثبت‌نام کننده در انتخابات شوراهای اسلامی شهرهای لرستان تا پایان وقت اداری روز 12اردیبهشت خبر داد.

 دکتر باقر پورحسینی، دبیر هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا‌های استان لرستان سه‌شنبه ۱۴اردیبهشت در ارتباط تلفنی با برنامه پیام زاگرس از رادیو لرستان با تسلیت شهادت امام علی(ع)  اظهارکرد: در مجموع ۱۴۸۵ کاندید شوراهای اسلامی شهرهای لرستان 235 نفر رد صلاحیت شدند که از این تعداد ۱۳۷ نفر در هیئت‌های اجرایی و ۹۷ نفر در هیئت نظارت رد صلاحیت شدند‌.
وی با اشاره به اینکه از مجموع235 کاندید رد صلاحیت شده ۲۱۴ نفر به رد صلاحیت خود اعتراض و ۲۰ نفردیگر اعتراض خود را به دبیرخانه هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستاهای استان تسلیم ننموده اند، افزود: از مجموع ۱۴۸۵ کاندیدای ثبت‌نام کننده در انتخابات شوراهای اسلامی شهرهای لرستان از بدو فرایند بررسی صلاحیت ها در هیات های اجرایی و نظارت و قبل از مهلت تحویل اعتراض و 82نفر انصراف داده اند.
پورحسینی با بیان اینکه مراحل تکمیل پرونده‌‌ها و بررسی شکایت کاندیداهای رد صلاحیت شده آغاز شده و طی ده روز به انجام خواهد رسید، در خصوص شیوه بررسی اعتراضات داوطلبان رد صلاحیت شده، گفت: معیار و مبنای رسیدگی به صلاحیت‌ها قانون است و نگاه در بررسی‌ها نگاه سلبی نیست، بلکه نگاهی قانونی همراه با انعطاف است.
دبیر هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی‌ لرستان گفت: تحت هیچ شرایطی وابستگی به جریانات سیاسی(قانونی) داوطلبان معیار و مبنای بررسی صلاحیت‌ها و حتی رسیدگی به اعتراضات نخواهد بود.
وی با یادآوری این مطلب که کارگاه‌های آموزشی متعددی ویژه اعضای هیئت نظارت استان درشهرستانها وبخشهای تابعه در مراحل مختلف درخصوص آشنایی با قواعدومبانی حقوقی و قانونی انتخابات در فرایندهای مختلف برگزار شده ونقش مطلوب و موثری در اجرای وظایف این هیات ها داشته است. وی عنوان کرد: تا این لحظه شاهد کمترین بازخورد منفی در رابطه با بررسی صلاحیت‌ها در سطح استان بوده ایم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
برچسب
یادداشت ها
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی:
متن یادداشت :
کد امنیتی :
Parameter:485492!model&227 -LayoutId:227 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار