صفحه اصلی » اخبار
صفحه اصلی » اخبار » اخبار استان ها
بازدید:15
0.0 (0)
دکتر باقر پورحسینی
[1400/01/11]

خروجی ناظران انتخابات رضایت مردم باشد  

بیر هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در لرستان گفت: معیار و اساس کار ناظران این هیات باید قانون و قواعد حقوقی و خروجی آن نیز رضایت مردم باشد.

باقر پورحسینی روز چهارشنبه در کارگاه آموزشی و توجیهی روسای هیات های نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا افزود: بررسی صلاحیت ها و تائید نهایی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ازجمله وظایف تعریف شده هیات های نظارت بر انتخابات است. 

وی اظهار داشت: باید تلاش شود جلب اعتماد عمومی و رویکرد اعتمادسازی به نظام، آرمان ها و ارزش‌های انقلاب افزایش پیدا کند.

وی یادآور شد: هدف از برگزاری این نشست رفع ابهام، ایجاد تبادل نظر و آموزش آخرین دستورالعمل های مرتبط با وظایف نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا است.

دبیر هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در لرستان گفت: سلامت و توانمندی اعضای هیات های نظارت لازم است و می بایست ناظران انقلابی و پاکدست جهت صیانت از آرای مردم و برگزاری انتخاباتی سالم  انتخاب شود.

پورحسینی تاکید کرد: تمام تلاش ما این است بعنوان معتمدین جامعه و ناظرین امین، زمینه های اعتمادسازی وحفظ آرامش جامعه را تعمیق ببخشیم بنابراین همه وظیفه داریم به گونه‌ای عمل کنیم که شرایط حداکثری حضور مردم پای صندوق های رای فراهم شود.

وی یادآور شد: تایید یا عدم تایید صلاحیت کاندیداهای شوراهای اسلامی شهر و روستاها بر عهده هیات های اجرایی و نظارت شهرستان ها است و در مجموع فرآیند نهایی بررسی اعتراضات و شکایات کاندیداها در مرکز استان توسط هیات عالی نظارت بر انتخابات صورت می‌گیرد.

ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۸ خرداد ماه امسال برگزار می شود.

منبع: www.irna.ir/news/84280494/
برچسب
یادداشت ها
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی:
متن یادداشت :
کد امنیتی :
Parameter:483785!model&227 -LayoutId:227 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار