صفحه اصلی » اخبار
صفحه اصلی » اخبار » اخبار استان ها
بازدید:17
0.0 (0)
[1400/02/05]

افرادی تایید صلاحیت شوند که کمترین تعارض منافع را دارند  

رئیس هیات نظارت بر انتخابات شورای اسلامی در پردیس گفت: باید مراقبت‌ها و نظارت‌ها به گونه‌ای باشد که افرادی تایید صلاحیت شوند که کمترین تعارض منافع داشته باشند و کسانی که دچار مسئله بودند و هستند از فیلتر نظارت نتوانند خارج شوند.

میثم مهدیار رییس هیات نظارت بر انتخابات شورای اسلامی در شهرستان پردیس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس اظهار داشت: هیات نظارت پردیس جلسات متعددی را بصورت آنلاین و حضوری جهت تعامل و پیگیری امور با فرماندار و استانداری برگزار نموده است و لیستی از معتمدین از طرف فرمانداری معرفی شدند که ۳۲ نفر در چند مرحله تأیید شده است. انتخابات معتمدین هیات اجرایی نیز با حضور اعضای هیات نظارت شهرستان پردیس برگزار شد و ۷ نفر اصلی و ۸ نفر علی البدل انتخاب شدند.

وی افزود: در مرحله دوم فعالیت هیات نظارت در پردیس، نوبت به تشکیل هیات های اجرایی بخش‌ها شد که در شهرستان پردیس شامل سه بخش اصلی مرکزی، بومهن و جاجرود می‌باشد که بخش پردیس بر اساس آخرین سرشماری بین ۷۰ تا ۸۰ هزار نفر جمعیت دارد، جمعیت بومهن نیز تقریبا همین حدود و سعید آباد و خسرو آباد در واقع روستاهایی با جمعیت ۱۰۰۰ و ۵۰۰۰ تا هستند و شورای شهر تشکیل می‌شود، بر اساس تقسیمات کشوری و هیات نظارت بخش ها مسئولیت نظارت بر انتخابات روستاها را دارند. هر بخشی سه نفر هیات نظارت دارد غیر از پنج نفر اصلی شهرستان.

رئیس هیات نظارت بر انتخابات شورای اسلامی در پردیس اظهار داشت: انتخابات شورا در شهرستان پردیس کمی حساس است و  شهرستان تازه تاسیسی که مسکن مهر را داریم که مهاجر پذیری زیادی دارد، اواسط دهه هفتاد شروع به جذب جمعیت کردن است و گروه‌ها و اقوام مختلفی هستید و چون زمین برای توسعه صنعتی، تجاری و مسکونی زیاد دارد یکی از مقاصد دلالان و زمین خواران و سواستفاده چیان بوده به همین خاطر شورای شهر یک دوره هایی بحرانی بوده است و تخلفات زیادی دیده شده است.

وی با تاکید بر این افزود: باید مراقبت های زیادی در این زمینه انجام شود و مشکلاتی در چند سال اخیر وجود داشته است و باید نظارت ها به گونه ای باشد که افرادی تایید صلاحیت شوند که کمترین تعارض منافع داشته باشند و کسانی که دچار مسئله بودند و هستند از فیلتر نظارت نتوانند خارج شوند.

برچسب
یادداشت ها
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی:
متن یادداشت :
کد امنیتی :
Parameter:484256!model&227 -LayoutId:227 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار